fbpx

Warsztaty – Pestka u Jagody

Praktyka u dietetyka jest chyba najważniejsza. Ciężko akurat w tym wypadku o zgodę na „szewc bez butów chodzi“ – jak uczyć smaku, zdrowego odżywiania samemu jedząc czipsy? Ja nie potrafię. Dlatego moją ulubioną formą przekazywania wiedzy są warsztaty.

W tym roku udało mi się nawiązać współpracę z fundacją Diabeciaki, w ramach klubu Pestka, który promuje zdrowy styl życia i odżywiania. W soboty prowadzę w Pestce zajęcia dedykowane osobom z cukrzycą. Głównie – dzieciom, co cieszy mnie podwójnie, bo mam ogromną wiarę w młode pokolenie. Ilość świadomych młodych ludzi, młodzieży i dzieci rośnie szybko. Nierzadkością są już wege-nastki, część dzieci zyskuje tę niezbędną do życia wiedzę „dzięki“ schorzeniom – jak choćby cukrzyca. Coraz częstsze są też diagnozowane zaburzenia flory jelitowej, choroby zapalne jelita cienkiego, grubego oraz alergie IgG zależne, które wymuszają diety eliminacyjno-rotacyjne – a tym samym ćwiczenie nowych sposobów żywienia.   Wreszcie jest coraz więcej badań dowodzących, że naprawdę silne negatywne działanie ma gluten, coraz częściej unika się cukru nawet w placówkach publicznych – to wszystko wypracowuje nowe modele żywieniowe, dzięki którym mamy być zdrowsi i czuć się lepiej. Oby tak było.

Tymczasem jednak jak jest w Pestce? Cudnie. Kuchnia jest doskonale urządzona i wyposażona i spokojnie możemy sobie pogotować. Zaczynam zawsze o 13. Przygotowuję przepisy proste w wykonaniu (gdyż pracuję z najmłodszymi), sezonowe (gdyż to w sezonowości tkwi moc wartości odżywczych), urozmaicone i pyszne. Coś na kolację, coś na przekąskę, coś na porządne śniadanie i obiad. Wszystko ważymy i mierzymy, żeby każdy mógł sobie następnie przepisy i porcje dostosować pod swoje potrzeby. Z warsztatów każdy wychodzi z przepisami w ręce a w trakcie samych zajęć służę swoją wiedzą, smakiem i doświadczeniem. Gorąco zapraszam.

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty w Klubie Zdrowego Stylu Życia Pestka, w Łodzi na ul. Łąkowej 11.

Dodatkowo w Pestce prowadzę dyżur dietetyczny, w trakcie którego można korzystać z poradnictwa dietetycznego. Zapraszam do kontaktu.

Jagoda